K. Leontjeva. Deklaracijų pildymo metas: svarbu nepramiegoti (0)

Prasidėjus gyventojų pajamų deklaravimo įkarščiui, noriu su jumis pasidalinti savo asmenine “kaetaniška” patirtimi, susijusia su pajamų deklaravimu. Nepamenu, o gal ir tiesiog nežinau kodėl, šių metų sausį-vasarį netyčia užklydau į Valstybinės mokesčių inspekcijos elektroninio deklaravimo sistemos svetainę. Užėjau į svetainės skiltį “Preliminarios deklaracijos” ir paspaudžiau pasižiūrėti į savo 2008 m. preliminarią deklaraciją. Kadangi deklaracijos pernai nepateikiau, tai buvo pirmas užklydimas į mano 2008 m. preliminarią deklaraciją.

Pažiūrėjus į 31-ą deklaracijos eilutę supratau, jog turiu mokestinę nepriemoką! Ir nors ta nepriemoka sudarė vos 1 Lt, truputį išsigandau, kad gali tekti sumokėti delspinigių, o gal ir baudą. Bet nuramino prierašas apačioje, kad jeigu 31-oje eilutėje gaunama suma nuo 1 iki 3 Lt, jos mokėti nereikia. Tačiau jeigu nepriemoka sudaro 4 Lt ar daugiau, įvykdyti šią mokestinę prievolę jau reikia.

Jeigu pernai dar turėjome galimybę nesijaudinti dėl savo preliminarios deklaracijos (ach, tie seni geri fiksuoto NPD laikai…), tai šiandien Lietuvos gyventojai nerimastingai laukia, kol preliminarios deklaracijos bus paruoštos ir išaiškės, ar jie turi mokestinę nepriemoką. Individualaus dydžio NPD atėmė laisvę pramiegoti deklaracijų pildymo metą iš tų gyventojų, kurie nenorėjo ir neprivalėjo gilintis į deklaravimo reikalus, ir privertė daugumą Lietuvos gyventojų būti budriems.

P. S. Pernai šia tema rašiau čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

four − 1 =