I. Valeškaitė. Patyliukais judame link visuotinio deklaravimo


Lietuvos laisvosios rinkos instituto analitikė Ieva Valeškaitė dalyvavo tiesioginėje 15min.lt konferencijoje apie Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paruoštas naujoves.

Konferencijoje taip pat dalyvavo VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, advokatų kontoros „Sorainen“ Mokesčių ir muitų grupės vadovė Lietuvoje Saulė Dagilytė.

„Bet kokie asmens duomenys gali daug pasakyti apie jūsų padėtį. Neabejojame, kad VMI  suinteresuota saugoti duomenis. Vis dėlto prieš kelerius metus Latvijoje iš mokesčių inspekcijos buvo pavogti duomenys, Lietuvoje taip pat buvo pavogti „Sodros“ duomenys, tais duomenimis buvo prekiauta net turguje. JAV patvirtino mokesčių mokėtojų apsaugos standartus, tačiau 2014 m. buvo įvykdyta duomenų vagystė,“ – konferencijoje pastebėjo I. Valeškaitė.

LLRI analitikė pabrėžė, kad naujos deklaravimo ir duomenų teikimo VMI prievolės rodo, kad artėjama link visuotinio deklaravimo.

„Būtina šiuo klausimu diskutuoti su visuomene. Tai visuomenę dominantys klausimai, mes lyg ir judam visuotinio deklaravimo link, bet apie tai garsiai nekalbame,“ – teigia I. Valeškaitė.