Diskusija Prezidentūroje: „Kiek teisinga ir aiški yra mokesčių sistema?“

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva kovo 3 d. dalyvavo J.E. Prezidento Gitano Nausėdos organizuotoje aukšto lygio ekspertų diskusijoje „Kiek teisinga ir aiški yra mokesčių sistema?“.

Savo kalboje E. Leontjeva paragino atkreipti dėmesį į didžiausią mūsų laukiantį iššūkį, pabrėžė, kad visos valdžios institucijos turi pasiruošti galimiems tiekimų ir pardavimų sutrikimams, koreguoti mokesčių mokėjimo tvarką.

Ją būtina keisti taip, kad į laikinus sunkumus patekusios įmonės sugebėtų atlaikyti nepriteklius, mokesčiai nebūtų vienašališkai nurašomi, o nesugebantiems sumokėti, nebūtų ribojamas disponavimas sąskaita. Kitu atveju dalis įmonių gali patekti į spąstus ir nebegalėti toliau vykdyti veiklos. Todėl ypač svarbu, kad valstybė, kaip įmonės gyvavimu suinteresuotas partneris, šiuo atveju nedidintų sunkumų ir užbėgtų jiems už akių, nekartotų praeitos krizės klaidų.  Valstybės biudžetas būtų parengtas galimiems susitraukimams.  Tai padės solidariai ir geranoriškai atlaikyti įmonių sunkumus. Taip pat, esant poreikiui, (o gal net užbėgant jam už akių), vyriausybė gali pasiskolinti, kad amortizuotų susitraukimus ir  leistų įmonėms spręsti išlikimo klausimus“, – teigia E. Leontjeva.

 

Prezidentūros nuotraukos