Ž. Šilėnas: kodėl vidutinis estas uždirba daugiau nei lietuvis?


Paskutiniai statistikos duomenys parodė, kad Baltijos šalyse lietuvių uždarbis yra mažiausias. Vidutinis atlyginimas į rankas Lietuvoje yra 21 euru mažesnis nei Latvijoje ir 273 eurais mažesnis nei Estijoje. TV3 žinių laidoje ekonomistai išskyrė keletą priežasčių, kodėl situacija kitose Baltijos šalyse geresnė nei Lietuvoje.

LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas teigė, kad estams didelę įtaką daro Suomijos kaiminystė, nes suomiai ieško pigesnių estų darbuotojų.

„Darbo rinka Suomijoje su aukštais atlyginimais yra žymiai arčiau estų nei lietuvių. Kitaip tariant, būdamas estu tu gali dirbti Suomijoje net neemigruodamas. Tai reiškia, kad dalį estų pritraukia ir didesnius atlyginimus jiems moka Suomijos įmonės“, – sakė Ž. Šilėnas.

Ekonomistas Žygimantas Mauricas taip pat išskyrė, kad Estijos vyriausybės sugebėjimas pritraukti daugiau užsienio investicijų yra estų gerovės priežastis.

„Estijoje yra žymiai daugiau užsienio kapitalo įmonių – Švedijos, Suomijos, kurios nemoka atlyginimų vokeliuose. Antras dalykas – jie moka žymiai didesnį darbo užmokestį nei vietinio kapitalo įmonės“, – teigė Ž. Mauricas.

Kaip minėta, algų statistikoje mus lenkia ir Latvija. Nors krizės laikotarpiu buvo džiaugiamasi, kad Lietuvoje padėtis šiek tiek geresnė nei Latvijoje. Tyrimai rodo, kad šiuo metu Lietuvos skola yra didžiausia tarp Baltijos šalių.

Žinios.lt inf.

TV3 žinių įrašą taip pat rasite ČIA.