Ž. Šilėnas. Gerai, kad žmonės galės pasirinkti kaip dirbti („Lietuvos ryto“ TV)


Naujasis Darbo kodeksas Œ– mažas žingsnelis į XXI amžių, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ sakė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas:

„Naujasis Darbo kodeksas įteisina daugiau darbo sutarčių rūšių, tai bus naudinga visiems dirbantiems. Žmonės galės pasirinkti daugiau ir, svarbiausia, legalių būdų, kaip dirbti. Kita naudinga naujovė: šiek tiek daugiau viršvalandžių, suminė darbo apskaita – žmonės turės šiek tiek daugiau laisvės pasirinkti, kiek dirbti.

Tačiau naujasis Darbo kodeksas turi ir trūkumų: prikuriama daug biurokratijos, procedūrų ir kito popierizmo, kas neturi nieko bendro su normaliu darbu. Sukuriame daug galimybių konfliktams. Pavyzdžiui, atsiranda formalus draudimas diskriminuoti, nors pati diskriminacija apibrėžta taip nekonkrečiai, kad beveik viskas gali būti pripažinta diskriminacija. Arba viešinimas, kiek kas įmonėje uždirba, kas dirba pagal kokias sutartis ir pan. Taip pat neišspręstas klausimas, ar reikia versti skirti darbuotojų atstovus į įmonės valdybą ar direktorių tarybą“, – sako Ž. Šilėnas.