EPICENTER. Laisvas darbuotojų judėjimas ir ateities gerovės valstybė

EpicenterLaisvas darbuotojų judėjimas valstybėse narėse yra vienas istorinių Europos Sąjungos integracijos pasiekimų. Tai nėra svarbu vien tik iš darbuotojo perspektyvos ir dramatiškai išaugusių galimybių įsidarbinti. Esant nevienodam ekonomikos augimui, darbuotojų mobilumas tapo vienu svarbiausių laisvosios rinkos reguliavimo veiksniu. Darbo jėgos judėjimas iš valstybių narių kuriose pokrizinis nedarbo lygis išlieka aukštas į palankesnes darbo rinkas žymiai prisidėjo prie nedarbo mažėjimo bei užpildė kvalifikuotų darbuotojų trūkumą priimančiose šalyse, taip padidinant bendrą ES produktyvumą.

Visą Europos nepriklausomų viešosios politikos institutų tinklo EPICENTER skelbiamą poziciją anglų kalba galite atsisiųsti čia.

 

EPICENTER – Europos politikos informavimo centras – yra šešių įtakingų nepriklausomų viešosios politikos institutų Europos Sąjungoje iniciatyva. EPICENTER siekia informuoti ES viešosios politikos debatus ir skleisti laisvos visuomenės principus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra EPICENTER narys.