Ekonomika šiandien. Koks likimas laukia atidėto Darbo kodekso?


Atidėtą naują Darbo kodeksą šiuo metu svarsto trišalė taryba. Lietuvos laisvosios rinkos instituto autorinėje laidoje „Ekonomika šiandien“ pokalbis su jos nariais: Socialinės apsaugos ir darbo viceministre Egle Radišauskiene ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu Sigitu Gailiūnu.

Ko tikėtis? Kokie pakeitimai kelia daugiausia ginčų? Kaip Trišalėje taryboje svarstomi pakeitimai paveiks darbo santykius?

,,Darbo kodeksas yra atidėtas per ilgai. Estijoje jis buvo priimtas labai greitai ir tai pastūmėjo naujas investicijas“, – pabrėžia Sigitas Gailiūnas.

Laidoje taip pat – tradicinė rubrika „Stebime valdžią“:

Ar bus palengvintas užsieniečių įdarbinimas? Kokių perteklinių reguliavimų reikėtų atsisakyti, kad būtų paprasčiau įdarbinti užsieniečius iš trečiųjų šalių sezoniniam darbui? Ar dešimtis mokesčių mokėtojų milijonų bus statomi Tautos rūmai ant Tauro kalno? Ar bus leidžiama įmonėms, kurių pelnas apmokestinamas taikant 5 proc. pelno mokesčio tarifą, iš apmokestinamojo pelno atskaityti 100 proc. mokestinių nuostolių? Ar bus atsisakyta rinkliavų už daugiabučiuose laikomus augintinius?

Lietuvos laisvosios rinkos institutas valdžią stebi kasdien, laidoje pasakojame apie svarbiausius jos siūlymus ir sprendimus.

Laidos vedėjas – Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.