A. Kazlauskytė. Kūčelių šventei tešlą minkyk vasarą (0)

briedisNerimstant kalboms apie šalyje augantį nedarbą, nesurenkamus mokesčius, valstybės skolas, Seimo nariai parengė įstatymo projektą, kurio tikslas – sudaryti sąlygas mažiau dirbti ir daugiau ilsėtis. Įstatymo projektu numatomi Darbo kodekso pakeitimai gruodžio 31 d. skelbs nedarbo diena – pagaliau galėsime švęsti Kūčeles.

Tik nesakykite, jog apie Kūčelių šventimą išgirdote pirmą kartą. Pasak įstatymo projektą inicijavusio parlamentaro, Kūčelių šventimas yra sena lietuvių tradicija, kurią būtina gaivinti. O geriausias būdas tam padaryti – dar viena valstybinė nedarbo diena.

Aiškinamąjame rašte rašoma, jog priėmus siūlomus pakeitimus, bus sudarytos palankesnės sąlygos stiprinti šeimos tradicijas ir bendrauti su artimaisiais. Be to – Europoje visi kiti turi daugiau švenčių, o kalėdinę savaitę išvis nedirba.

Ilsėtis, bendrauti, švęsti yra labai puikūs dalykai, tačiau kažin kodėl įstatymų rengėjai mano, jog visi žmonės tai daro vieną ir tą pačią dieną? Remiantis tokia logika, valdžia, suprasdama moterų norą pasipuošti per šventes, Naujųjų metų proga galėtų joms visoms padovanoti po suknelę. Išvedus Lietuvoje nuperkamų suknelių dydžių vidurkį, gautume, jog suknelės dydis turėtų būti M, o spalva – ruda. Sukneles galėtų dovanoti Kūčelių išvakarėse.

Neteisinga teigti, jog Europoje „persidirbam”. Pagal Europos Komisijos duomenis, už Lietuvą daugiau ilsisi tik Švedija, o Naujųjų išvakarėse nedirbama vos trijose ES šalyse – Bulgarijoje, Latvijoje ir Šveicarijoje.

Kitas dalykas, ko Lietuva tikrai neturi, ir ką turi kitos Europos šalys – tai lanksčiau reguliuojamus darbo santykius. Vertinant pagal šį kriterijų, Lietuva tikrai yra viena paskutinių sąraše.

Esant lankstesniam darbo santykių reguliavimui, darbdavys ir darbuotojas gali susitarti dėl darbo trukmės ir už kalėdinę arba bet kokią kitą savaitę atidirbti kitu metu. Tad laisva nuo darbo „šventinė” Kalėdų savaitė iš tiesų yra sąžiningai atidirbama pačių europiečių, o ne duota jų valdžios.

Na, o kalbant apie atostogas – gal jau būtų laikas Seimo nariams patiems sau nusistatyti darbo ir atostogų dienas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

13 − twelve =