Ž. Šilėnas: Žaliasis totalitarizmas (0)

Anot BBC, kad Europos Parlamente (EP) užregistruotas pasiūlymas uždrausti gaminti automobilius, kurių maksimalus greitis siekia daugiau nei 162 km/h. Be to tas pats britų atstovas taip pat siūlo įteisinti, kad penktdalis automobilių reklamos būtų skirta kuro suvartojimui ir išmetamam CO2 kiekiui.

Nuostabu. Anksčiau – pasiūlymai uždrausti įprastines kaitrines lemputes, dabar – greitus automobilius. Kas toliau? Gal uždrausti spalvotus rūbus (nes dažymui irgi eikvojama energija)? O gal riboti dušo trukmės laiką?

Kad ir kaip bebūtų juokinga, realybė yra gąsdinanti. Centrinio planavimo ir šiaip nurodinėjimo kaip kam elgtis šalininkai pakeitė raudonas vėliavas į žalias, ir toliau plečia savo įtaką į visas mūsų gyvenimo sritis. Nenuostabu, kad tokiems laisvę varžantiems veiksmams pateisinti reikalingas šiltnamio efekto baubas, kurio tyrinėjimai jau seniai tapo ne mokslo, o politikos sritis.

Sąsajos su George Orwell kūriniu “1984″, manau, daugiau nei akivaizdžios.

Jei jus „palietė“ Al Gore „Nepatogi tiesa“ (Inconvenient Truth) ir jums atrodo, kad planeta pavojuje, siūlyčiau pažiūrėti„Patogus melas“ (A Convenient Fiction)http://www.aconvenientfiction.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

eight + 12 =