V. Žukauskas: apie verslo sąlygas reikia galvoti visada, o ne vieną kartą per metus

Pasaulio Bankas pranešė, kad Lietuva yra viena iš palankiausiai pagal verslo pradžią vertinamų šalių. Bendrame pasaulio reitinge užimame 24 vietą iš 189. Tiesa, mūsų ekspertai kol kas nelabai džiūgauja, nes ne visi rodikliai yra tokie optimistiniai, o verslo pradžia tikriausiai irgi dar nėra visas verslas. Tad ar Lietuva tikrai visomis prasmėmis yra labai palanki verslui valstybė ir kodėl ne vienu atveju tas verslas galimybes mato užsienio šalyse, kur pagal tyrimus verslo sąlygos nėra tokios geros?

Laisvosios bangos radijo laidoje Vektorius diskutavo  Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos narė Nijolė Uinskienė, Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyresnysis ekspertas Vytautas Žukauskas.

„Bet koks indeksas yra labai gerai, nes jis skatina norą pasilyginti ir lenktyniauti. Šaunu, kad mes bent vieną kartą per metus labai rimtai kartu su visa žiniasklaida pažiūrime į verslo sąlygas. Tačiau apie verslo sąlygas reikėtų galvoti visada ir priimant visus sprendimus. Pavyzdžiui, mažųjų bendrijų apmokestinimas, kada įvedėme naują, pakankamai palankią verslo vystymo formą ir staiga ją norime apmokestinti, nes kažkodėl to nepadaryti atrodo neteisinga. Kitas pavyzdys – saugiklių įstatymas dėl žemės pardavimo, kada ir vėl verslo sąlygų klausimas buvo visiškai neįvertintas, nors dabar akivaizdu, kad būtent dėl šio sprendimo užsienio investicijų patrauklumas žemės ūkyje smarkiai sumažėjo“ – sakė Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyresnysis ekspertas Vytautas Žukauskas.

Visą laidos įrašą galite išgirsti ČIA.