Spaudos konferencija: Nesibaigiantys skandalai rodo kitokio žemės reguliavimo poreikį

Ketvirtadienį, gegužės 3 d. 9.00 val. BNS spaudos konferencijų salėje (Jogailos g. 9/1, 4 aukštas, įėjimas iš A. Smetonos g.) įvyko Lietuvos laisvosios rinkos instituto spaudos konferencija tema „Nesibaigiantys skandalai rodo kitokio žemės reguliavimo poreikį“.

 

Jūsų dėmesiui, konferencijos garso įrašas. Jį galite atsisiųsti paspaudę čia.

 

Žemės rinkos reguliavime susiduriama su esminėmis problemomis: savininkai yra suvaržyti teritorijų planavimo dokumentų, kurie ne tik neužtikrina kaimynų apsaugos, bet yra nelankstūs, politizuoti ir sudėtingi. Nuo sistemos trūkumų labiausiai kenčia mažieji savininkai, turintys ribotus finansinius, ekonominius ar politinius svertus. Lietuvos žemės rinkos reguliavimas susilaukia ne tik Lietuvos gyventojų ir verslo kritikos: esmines problemas pastebi ir tarptautinės verslo sąlygas ir viešąjį administravimą stebinčios institucijos – Pasaulio bankas, Tarptautinis valiutos fondas ir kt.

 

Spaudos konferencijos dalyviai:

 

– Remigijus Šimašius, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas,

– Giedrius Kadziauskas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyresnysis ekspertas.

 

 

Žemės rinkos reguliavimas yra viena iš strateginių Lietuvos laisvosios rinkos instituto veiklos sričių 2005–2007 metais. Instituto tikslas šioje srityje – svarbiausius sprendimus dėl naudojimosi žeme ir teritorijų planavimo sugrąžinti privatiems savininkams ir jų bendruomenėms.

 

 

Dėl papildomos informacijos kreipkitės:

 

Laura DABULYTĖ

LLRI Komunikacijos vadovė

Tel. (5) 252 62 63; mob. (8 610) 22 442

El.p. Laura@Lrinka.lt

http://www.lrinka.lt