Pranešimas spaudai: LLRI teikia 138 pasiūlymus Vyriausybės programos priemonių planui

Įmonėms panaikinti avansinio pelno mokesčio mokėjimą, nustatyti už privalomojo sveikatos draudimo įmokas gaunamą bazinį privalomosios sveikatos priežiūros paslaugos paketą, leisti įmonėms susigrąžinti investicijas į infrastruktūrą iš naujų jos naudotojų – Lietuvos laisvosios rinkos institutas siūlo per artimiausius ketverius metus įgyvendinti 138 pateiktus pasiūlymus.

 

LLRI  skatina valdžią nenuleisti rankų ir vykdyti programoje numatytus uždavinius. LLRI palaiko valdžios užsibrėžtus tikslus peržiūrėti darbo santykių reguliavimą, įgyvendinti ar tęsti sveikatos, švietimo ir pensijų reformas bei teikia Vyriausybei siūlomų įgyvendinti priemonių paketą. Nesutikdamas su daugeliu jau priimtų sprendimų, LLRI siūlo Vyriausybei įvertinti antikrizinių priemonių pasekmes bei atšaukti privačią iniciatyvą žalojančius sprendimus.

 

LLRI prezidentė Rūta Vainienė sako, kad vienas svarbiausių ir operatyviausiai privalomų išspręsti klausimų – verslo padėtis. Privertusi verslą susispausti mokant didesnius mokesčius, valdžia turi nedelsdama ir žymiai palengvinti jo sąlygas. Suprasdamas poreikį formuoti biudžetą, LLRI siūlo, kad mažoms įmonėms (pagal įstatymo apibrėžimą – apmokestinamosios pajamos iki 24 mln. lt.), nereikėtų mokėti avansinio pelno mokesčio. Institutas taip pat siūlo numatyti, kad ateityje šio mokesčio tvarka kistų ir kitoms įmonėms.

 

„Šiuo metu avansinio pelno mokesčio suma apskaičiuojama pagal prieš tai buvusių mokestinių laikotarpių pelną. Nenormalu, kad už 2009 m. I-III ketvirtį turi būti mokamas ketvirtadalis 2007 m. pelno. 2007-ieji metai buvo vieni pelningiausių, tad avansinis mokėjimas tampa sunkia našta.  Leidžiant mažoms įmonėms jų nemokėti, bent iš dalies spręstųsi apyvartinių lėšų stygiaus problema“- sako R.vainienė.

 

Kita itin problemiška sritis – sveikatos sistema. Vienas iš LLRI siūlymų – nustatyti bazinį privalomosios sveikatos priežiūros paslaugos paketą, gaunamą už privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

 

„Tai leistų matyti, kokią paslaugą nusiperki mokėdamas sveikatos draudimo įmokas ir atvertų galimybes papildomajam sveikatos draudimui,“ – pasiūlymus aiškina LLRI vadovė.

 

138 pasiūlymus atsakingoms institucijoms LLRI pateikė valstybės valdymo pertvarkos, finansų politikos, verslo bei investicijų, energetikos, susisiekimo ir komunikacijos, aplinkos politikos, švietimo ir mokslo pertvarkos bei sveikatos apsaugos srityse.

 

Visą pasiūlymų paketą galite atsisiųsti paspaudę čia.

 

 

Dėl papildomos informacijos kreipkitės:

 

Laura DABULYTĖ

LLRI komunikacijos vadovė

Tel. 85 252 62 63,

El.p.: Laura@lrinka.lt

www.lrinka.lt