Penktadienį vyks konferencija apie ekonominio saugumo ir grėsmių kainą

Šį penktadienį Lietuvos ir užsienio ekspertai bei politikai svarstys, kiek kainuoja ekonominio saugumo politika, kokias grėsmes kelia užsienio kapitalo investicijos energetikos ir transporto sektoriuje ir ko galima tikėtis iš Rusijos ateityje. Apie tai bus diskutuojama penktadienį, vasario 9 d., Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) organizuojamoje konferencijoje „Ekonominio saugumo ir grėsmių kaina“.

 

Šiuo renginiu siekiama inicijuoti diskusiją ir įvertinti, kiek pagrįstos ir veiksmingos yra Lietuvos ekonominio saugumo paieškos ir kiek pagrįsta yra pati ekonominio saugumo politika. Konferencijoje taip pat bus aiškinamasi, ar kaimyninių šalių bendradarbiavimas gali padėti sumažinti ekonomines grėsmes, kokios grėsmės kyla vartotojui šaliai vykdant neadekvačią ekonominio saugumo politiką, kiti klausimai.

 

Nors Lietuva yra Europos Sąjungos ir NATO narė bei rinkos ekonomikos valstybė, ekonominėje ir politinėje erdvėje ji dažnai susiduria su kaimyninės Rusijos ekonominiais ir politiniais interesais, kurie pastaruoju metu ypač stipriai ryškėja energetikos ir transporto srityse. Situaciją apsunkina ir dažni teiginiai, esą ekonominiai interesai yra persipynę su politiniais interesais (pvz., Vakarų ir Lietuvos spaudoje atvirai šnekama apie tai, kad Rusijos energetikos politika yra jos užsienio politikos įrankis). Esant tokiai situacijai, valstybės politika, siekianti stiprinti valstybės saugumą, paprastai sulaukia plataus palaikymo. Tokį įspūdį patvirtina ir plačiai paplitusi nuomonė, kad valstybė turi išlaikyti kontrolę tam tikruose ekonomikos sektoriuose. Tačiau saugumo argumentais neretai dangstomas nenoras liberalizuoti ar privačiai iniciatyvai atiduoti tam tikrus ūkio sektorius, nors dažnai tai ne sumažintų, o padidintų saugumą.

 

Konferencijoje pranešimus skaitys Lietuvos valdžios atstovai, Europos Parlamento nariai, žinomi šalies politologai ir apžvalgininkai. Vieną pagrindinių konferencijos pranešimų pristatys mokslininkas, rašytojas ir tyrinėtojas iš Venesuelos prof. José Luis Cordeiro. Renginyje taip pat kalbės Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis, sveikinimo žodį tars Ūkio ministras Vytas Navickas.

 

Konferencijoje kviečiami dalyvauti Lietuvos politikai, valdžios ir verslo atstovai, ambasadoriai, tarptautinių santykių specialistai, žurnalistai.

 

Renginio rėmėjai – ATLAS ekonominių tyrimų centras, K. Adenauer fondas, AB „Eesti Energija“.

 

Konferencija vyks viešbučio “Radisson SAS Astorija” salėje „Simfonija“, Didžioji g. 25/3, Vilniuje. Pradžia – 9:15 val. Renginys vyks anglų ir lietuvių kalbomis (sinchroninis vertimas).

 

Programa pridedama.