EPICENTER. Tvirto finansinio sektoriaus link: kaip turėtų vystytis mokesčiai ir įstatymai

EpicenterEkonominė ir finansinė krizė paveikė ES finansinio sektoriaus galimybes skirti lėšas realiajai ekonomikai. Didelė priklausomybė nuo bendradarbiavimo su bankais ir bankų finansinių įsipareigojimų augimas sumažino investuotojų pasitikėjimą bei ekonomikos finansavimą. Europos bendrovės gauna apie 85% finansavimo iš bankų, o likusieji 15% ateina iš kapitalo rinkos, tuo tarpu atitinkamas santykis JAV yra 45/55. Tuo pačiu metu Europos Komisija bando pateikti aiškius problemų sprendimo būdus bankams, kurie yra per dideli, kad žlugtų, pernelyg brangūs ir sudėtingi.

Visą Europos nepriklausomų viešosios politikos institutų tinklo EPICENTER skelbiamą poziciją anglų kalba galite atsisiųsti čia.

 

EPICENTER – Europos politikos informavimo centras – yra šešių įtakingų nepriklausomų viešosios politikos institutų Europos Sąjungoje iniciatyva. EPICENTER siekia informuoti ES viešosios politikos debatus ir skleisti laisvos visuomenės principus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra EPICENTER narys.