Ž. Šilėnas: Dainelė apie klimato atšilimą ir kt. (0)

Mano mėgstamas amerikiečių Think-Tank’as CEI išplatino linksmą dainelę apie klimato kaitą, mokslą ir kt. aspektus. Tiems, kas susipažinę su situacija, tikiuosi, ši dainelė pakels nuotaiką. Tiems, kas nesusipažinę -galbūt paskatins pasidomėti daugiau.

O jei rimčiau, tai akį patraukė dar vienas geras video įrašas apie šių metų šaltą žiemą ir klimato atšilimą. Kiekvienas, kas domėjosi šia tema rimčiau nei politikai ar žurnalistai, žino, kad vieni metai, viena žiema dar nieko neparodo. Klimato pokyčiai vyksta ilgais laikotarpiais (kaip linksmai aiškina kitas video).

Viskas čia gerai. Bet kur šie dabar objektyvumą demonstruojantys balsai buvo užpraeitais metais ar dar anksčiau, kuomet visa žiniasklaida tiesiog liepsnojo straipsniais, aiškinančiais, kad karšta vasara ir šilta žiema – aiškus įrodymas, kad klimatas šyla? Kur tas objektyvumas ir šaltų nervų demonstravimas buvo tuomet, kada žiniasklaidos skleidžiama žinia atitiko “kovotojų su klimato kaita” interesus?

Išeina taip: jei yra karšta, bet tu sakai, kad tai dar nieko neparodo – esi klimato kaitos neigėjas. Jei yra šalta, ir tu sakai, kad tai dar nieko neparodo – esi objektyvus. “Give me a break” – pasakytų John Stossel.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

five × 2 =