Ekonomiška šiandien. Valdiško verslo plėtra – ko tikėtis vartotojams?


Lietuvoje jau kurį laiką pastebimos valdiškų verslų plėtros tendencijas. Politikai kalba apie valstybines vaistines, valstybinį banką, valstybės jau dabar valdomų įmonių investavimą užsienyje. Dar labiau Seimas linkęs plėsti savivaldybių valdomus verslus. Siūloma dar labiau sumažinti apribojimų naujų įmonių steigimui ir verslų plėtrai. Pradėdama naują verslą, savivaldybė nebeturės pasitikrinti, ar nėra kitų įmonių rinkoje, kurios jau teikia reikiamas paslaugas, pavyzdžiui, gatvių tvarkymo ar kelių remonto.

Seimas linkęs degti žalią šviesą ir vadinamiems vidaus sandoriams – kurie praktiškai nevaržomai leistų savivaldybėms paslaugas pirkti be konkurso. Dabar tai daryti galima tik išimtiniu atveju.

Ką tai reiškia vartotojams ir verslui? Apie tai kalbėsime su politikų siūlymus jau išnagrinėjusių Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Valstybės kontrolės atstovais.

Laidoje dalyvauja Specialiųjų tyrimų tarnybos Korupcijos prevencijos valdybos viršininkė Rūta Kaziliūnaitė, Valstybės kontrolės Ekonomikos audito departamento direktorius Julius Lukošius.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas