Ar gali teisė į švarią aplinką būti svarbiau už ūkinę veiklą? Pataria ekspertė

Plečiantis miestams ir gamybai, gausėjant gyventojų, daugėjant verslų ir įvairių projektų, aplinkosauga vis dažniau tampa karštų diskusijų tema. Tokiose diskusijose išryškėja skirtingų žmonių skirtingi norai, poreikiai ir užmojai. Jei į diskusiją dar įtraukiami klausimai apie privačią nuosavybę ir ūkinę veiklą, susikalbėti tampa itin sunku. Tuos, kurie imasi ūkinės veiklos, bendruomenė kaltina neatsakingu požiūriu į aplinką, o valdžią – aplaidumu. Tie, kurie nori ūkinę veiklą vystyti, piktinasi dėl pernelyg griežtų valdžios reguliavimų ir nesupratingos bendruomenės, ir pan. Nepaisant to, konstruktyviai diskutuoti aplinkos apsaugos ir ūkinės veiklos klausimais yra įmanoma. Svarbu tik tai, kad kiekviena situacija būtų vertinama atskirai nuo kitų, atidžiai, visapusiškai, kad visi turėtų tą patį tikslą – susitarti.

LLRI, įgyvendinamas projektą „Su(si)tarkim“, siekia, kad gyventojai argumentuotai diskutuotų jiems aktualiais klausimais ir taikiai susitartų dėl aplinkos, kurioje gyvena.

Greta projekto metu organizuojamų mokymų, savo patirtimi ir įžvalgomis LLRI ekspertai dalinsis ir Youtube kanale. Pristatome pirmąjį: LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas dalinasi 3 patarimais, kaip ir su kuo komunikuoti.