Tarptautinio jaunimo video konkurso finalistai Vilniuje išsidalijo tūkstantinius prizus

20131219_VIDEO KONKURSO APDOVANOJIMAI

2013 m. gruodžio 20 d., Vilnius — Vilniuje apdovanoti pusę metų trukusio jaunimo video konkurso „Ieškom inovatyvumo versle“ nugalėtojai. Konkursą skirtą, atskleisti inovatyvumo svarbą, organizavo Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). Dalyvių darbus vertino patys organizatoriai, taip pat verslo atstovai iš „Pixelmator“ bei „Uoga uoga“. Dalyvių techninius gebėjimus vertino kino festivalio „Vilniaus kino šortai“ atstovė ir filmų bei reklamų kūrėjai „Artbox“.

Į inovatyvumo versle paieškas leidosi ir Bulgarijos, Gruzijos bei Kirgizijos jaunieji video kūrėjai, o kiekvienos šalies, kaip ir Lietuvos, prizinis fondas buvo 6200 Lt. Trečiosios vietos laimėtojams atiteko 1000 Lt, antrosios – 1700 Lt ir patiems geriausiems – net 3500 Lt.

„Ką veikia verslininkai? Klausimas paprastas, o atsakymas – ne. Todėl kvietėme jaunimą apsidairyti aplink ir savo vaizdo klipe atskleisti, kaip verslininkai ir geros idėjos prisideda prie patogesnio ir džiugesnio mūsų visų gyvenimo. Juk matydami ir suprasdami verslo indėlį į savo ir kitų gerovę, daug labiau būsime linkę verslo imtis ir patys“, – teigia LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Vaizdo klipus konkursui kūrė komandos iš visos Lietuvos, tačiau aktyviausi buvo vilniečiai.

Pirmąją vietą iškovojo fiziką Vilniuje studijuojantys Ramūnas Šniaukas ir Augustinas Skirsgilas. Vertinimo komisija vienbalsiai skyrė šiai komandai aukščiausius vertinimus tiek už turinį, tiek už techninį išpildymą. Jiems palankiausi buvo ir socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai – 30 proc. galutinio vertinimo priklausė būtent nuo „Facebook“ vartotojų sprendimo.

Antroji vieta teko Vytautui Puidokui, o trečiąją vietą iškovojo Adomas Liutkevičius.

„Mokyklose apie verslą ir ekonomiką moko mažai arba išvis nemoko. Dabar visi galvoja, kad reikia atrasti naują „Facebook‘ą“ ir tik tada apsimoka imtis savo verslo, tačiau gerą verslą daro ir kepyklėlės – nesvarbu, kad jų daug, svarbu, kaip jos viską daro“, – teigia vertinimo komisijos narė Lena Sokolovska, kosmetikos įmonės „Uoga uoga“ bendrasavininkė. Anot jos, įvairios iniciatyvos, skatinančios jaunimą domėtis verslu, labai svarbios ir joms neturėtų likti abejingi ir patys verslininkai.

Konkurso „Ieškome inovatyvumo versle“ vertinimo komisiją sudarė verslo, kino, reklamos atstovai – vienas iš vaizdo redagavimo programos „Pixelmator” kūrėjų Aidas Dailidė, natūralios kosmetikos įmonės „Uoga uoga“ savininkių duetas Lena Sokolovska ir Jovita Vyšniauskienė, prodiuseris ir kompanijos „Artbox“ įkūrėjas Kęstutis Drazdauskas ir „Vilniaus kino šortų” direktorė Rimantė Daugėlaitė. Taip pat dalyvių inovatyvumo versle paieškas vertino LLRI atstovai – prezidentas Žilvinas Šilėnas ir ekspertai Kaetana Leontjeva ir Remigijus Senavaitis.

Video konkursas „Ieškome inovatyvumo versle“ yra viena iš LLRI iniciatyvų, skirtų atskleisti, ką veikia verslininkai ir koks jų indėlis į visuomenės gerovę ir ekonomikos augimą. Apie kūrybišką verslo prigimtį LLRI skelbia publikacijas, organizuoja susitikimus ir paskaitas visoje Lietuvoje. Projektą LLRI įgyvendina kartu su partneriais – Rinkos ekonomikos institutu (Bulgarija), Centrinės Azijos laisvosios rinkos institutu (Kirgizija), Naująja ekonomikos mokykla (Gruzija).

Video prizininkai:

I vieta: http://www.youtube.com/watch?v=DWz70GYgeRc

II vieta: http://www.youtube.com/watch?v=z27o1Ws6Nh0

III vieta: http://www.youtube.com/watch?v=kY8f7p3vxv8

IV vieta: http://vimeo.com/79335410#at=0

„Uoga uoga“ specialusis prizas:

KONTAKTAS ŽINIASKLAIDAI:

Vidmantė Sirgedaitė, Komunikacijos vadovė / Šeimyniškių 3A, LT-09312 Vilnius, Lietuva / Tel.: 00370-5-250-0281, Mobilus: 00370-653-70777 / El. paštas: Vidmante@lrinka.lt