LLRI pripažintas vienu geriausių Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos institutų

2014 m. vasario 7 d., Vilnius Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) tarp Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos institutų užėmė 11-ą vietą. Tai parodė 2013 metų indeksas „Global Go To Think Tanks“. Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkai įvertino net 6826 pasaulio viešosios politikos centrus (angl. – think tank) iš 182 šalių. Tarp visų vertintų pasaulio „think tankų“ LLRI užėmė 121 vietą.

„Esame tarp Rytų Europos lyderių ir patekome tarp dviejų procentų pasaulio geriausiųjų. Beje, šias pozicijas išlaikome jau kelintus metus iš eilės. Tai testas, kuriam sunkiai dirbame ir ruošiamės visus metus, ir geriausias įrodymas, kad mūsų darbas matomas ne tik Lietuvoje, Europoje, bet ir pasaulyje. Indeksas atkreipia dėmesį į viešosios politikos centrų, tokių kaip LLRI, indėlį sprendžiant aktualiausias šalių ekonomikos, socialines ar kitas problemas“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Taip pat LLRI pateko tarp 80 stipriausių pasaulio institutų vietinės viešosios politikos kategorijoje, t.y. šių viešosios politikos centrų pasiekimai ir veikla jų šalyse yra vertinama kaip labai efektyvi.

„Savo atliekamais tyrimais, įstatymų projektų analizėmis ir siūlymais pirmiausia siekiame prisidėti prie geresnio Lietuvos ekonomikos ir socialinių problemų sprendimo. Tačiau taip pat aktyviai teikiame ES politikos vertinimus ir keliame svarbiausius klausimus. Pirma, kokia ir kam teks nauda, o antra, kiek tai kainuos ES piliečiams?“, – teigia Ž. Šilėnas.

Viešosios politikos centrų indeksas, jo sudarytojų teigimu, jau tapo „think tankų“ aukso standartu. Pensilvanijos universiteto mokslininkai sudarydami indeksą apklausė beveik 2000 akademikų, žurnalistų, viešosios politikos ekspertų, sprendimų priėmėjų iš 120 šalių.

„Šiandieniniame paviršutiniškų ir politizuotų  „Twitterio“ įrašų ir skambių frazių pasaulyje labai svarbu žinoti, kur ieškoti patikimų vertinimų – viešosios politikos tyrimų, kurie kompleksiškai nagrinėja tiek visuomenei, tiek politikams svarbius klausimus. Šis „think tankų“ indeksas yra sukurtas būtent tam, kad padėtų surasti ir pažinti kompetentingiausius viešosios politikos tyrimų centrus visame pasaulyje“,  – sakė indekso vadovas dr. Jamesas McGannas Pasaulio banko surengtame indekso pristatymo renginyje Vašingtone.

Pasak Ž. Šilėno, daugiau nei 20 metų veikiantis LLRI aktyviai prisideda prie naujai įsikūrusių „think tankų“ kompetencijų stiprinimo. Jau penktus metus organizuojama LLRI „think tankų“ mokykla pritraukia dalyvių tiek iš Vakarų, tiek iš Rytų Europos ar Azijos. Kursų metu stiprinamos nevyriausybinių organizacijų vadybos, komunikacijos ir kitos kompetencijos. Šiemet kursai vyks Berlyne.

Indekse vertinami tiek valstybių remiami, tiek privačiomis lėšomis išlaikomi viešosios politikos centrai, kurių pagrindinė veikla yra viešosios politikos tyrimai ir analizė socialinės, ekonomikos politikos ir kitose srityse. Pirmiausia viešosios politikos centrai yra nominuojami vienai ar kelioms iš keturių kategorijų, t.y. įtraukiami į bendrą pasaulio „think tankų“ reitingą ir/arba nominuojami pagal regioną, tyrimų sritį, išskirtinius pasiekimus. Po to pagal balsų skaičių reitinguojami kategorijų viduje.

Apklausti ekspertai skirtingose kategorijose iš viso nominavo 171 viešosios politikos centrą. „Brookings Institution“ (JAV) pripažintas geriausiu bendrame pasaulio reitinge. Centrinės ir Rytų Europos regiono kategorijoje pirma vieta teko Lenkijoje įsikūrusiam Socialinių ir ekonomikos tyrimų centrui.


Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, veikianti Lietuvoje nuo 1990 m. LLRI atlieka tyrimus svarbiais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes. Taip pat įgyvendina švietėjiškas iniciatyvas. Daugiau www.llri.lt