LLRI: Vis daugiau moksleivių ieško alternatyvų ekonomikos pamokoms mokyklose

Moksleiviai noriai plečia ekonomikos žinias ir renkasi savarankiškus ekonomikos kursus. Tai rodo jau penktus metus nemokamus ekonomikos kursus organizuojančio Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) patirtis. Iš viso į interaktyvius kursus „Ekonomika aktyviai“ užsiregistravo beveik 2000 Lietuvos moksleivių.

Šiemet vyresniųjų klasių moksleiviams skirtus kursus geriausiais rezultatais baigė Kauno Juozo Naujalio gimnazijos dešimtokė Austėja Šešelgytė. Gimnazistė kartu su dar dvidešimt devyniais stropiausiais moksleiviais birželį keliaus į LLRI organizuojamą vasaros stovyklą.

„Mes padedame pamatyti ekonomiką kaip svarbią ir neišvengiamą mūsų gyvenimo dalį, o ne kaip sausą ir nieko bendro su tikrove neturintį mokslą. Moksleiviams neužtenka mokyklose gaunamų žinių, o ir naudojami metodai dažnai neatitinka šiandienos moksleivių poreikių. Todėl nenuostabu, kad mūsų kursai pritraukia tiek daug jaunų žmonių iš visos Lietuvos,“ – sako LLRI švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

 EA2 k EA1
Kaunas_Austeja EA3
Taurage_Gyte Galkauskaite_desineje (1)

 

Kam priklauso mėnulis? Kas nutiktų, jei minimalus atlyginimas būtų 5000 Lt? O ką apie ekonomiką sako „Big Mac“? Atsakymai į šiuos ir dar daugiau klausimų buvo pateikti vaizdinių pamokų, komiksų ir kitais interaktyviais formatais. Ekonomikos kursai buvo integruoti, jų metu greitai reaguota į tuo metu aktualiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius, diskutuojama apie karščiausias naujienas.

„Tam, kad įgytos teorinės žinios būtų prasmingos – jos taikytos realioms, moksleiviams aktualioms situacijoms. Kursų metu vyko  keturios interaktyvios diskusijos su LLRI ekspertais. Socialiniame tinkle „Facebook“ virė pokalbiai žemės pardavimo užsieniečiams klausimu, remiantis naujienomis iš Ukrainos, svarstyta, kodėl tokia svarbi yra laisvė, nagrinėtas populiarusis „Bitės“ ir „Tele2“ konkurencijos atvejis, kalbėta apie bitkoinus“, – pasakoja  M. Vyšniauskaitė.

Šį savaitgalį Vilniuje įvyko ir „Ekonomika aktyviai“ baigiamasis renginys – organizatoriai šventiniame protų mūšyje sulaukė net 60 moksleivių iš 9 Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Tauragės, Utenos, Lazdijų, Šeduvos, Trakų ir Grigiškių.

Baigiamasis kursų renginys vyko Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, kur specialiai „Ekonomika aktyviai“ protų mūšio dalyviams klausimus ruošė ne tik LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas, ekspertai Vytautas Žukauskas, Laurynas Rekašius ir Austėja Kazlauskytė, bet ir protmūšių entuziastas Paulius Ambrazevičius.

 


 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija. LLRI atlieka tyrimus svarbiais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes bei padeda valdžios institucijoms. Švietėjiški darbai yra neatsiejama instituto veiklos dalis. Daugiau www.llri.lt