LLRI laimėjo Templtono laisvės apdovanojimą

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) laimėjo Templtono laisvės apdovanojimų programos (Templeton Freedom Awards Program) prizą, skiriamą Institucijos meistriškumo kategorijoje. Šioje programoje dalyvavo 140 nevyriausybinių organizacijų iš 50 pasaulio valstybių. Rytų Europoje analogišku prizu buvo apdovanoti dar trys institutai iš Čekijos, Slovakijos bei Serbijos ir Juodkalnijos.

 

Templtono laisvės apdovanojimai skiriami laisvės idėjas propaguojančioms nevyriausybinėms organizacijoms ir institutams visame pasaulyje už novatorišką ir išsiskiriančią veiklą. Templtono laisvės apdovanojimų programa buvo įsteigta 2003 metais ir tęsis ketverius metus. Pagrindinis programos organizatorius yra Džono Templtono fondas (Sir John Templeton Foundation), kurį įkūrė tarptautinių investicijų pradininkas ponas Džonas Templtonas.

 

Programą administruoja Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūręs Atlas ekonomikos tyrimų fondas. Nuo 1981 metų Atlas fondas yra pirmaujanti tarptautinė organizacija, kuri remia laisvės idėjas skleidžiančias nevyriausybines organizacijas iš viso pasaulio.

 

LLRI jau yra laimėjęs vieną Džono Templtono fondo prizą 2001 metais už universiteto kursą „Individas, visuomenė, laisvė, rinka“. Šį vieno semestro kursą pakitusiu pavadinimu „Kapitalizmas ir laisvė“ Lietuvos aukštosiose mokyklose LLRI dėsto jau ketverius metus.