LLRI Ekonomikos studijų savaitė geriausiems

Lietuvos laisvosios rinkos institutas norintiems išsamiau panagrinėti ekonominės politikos sprendimų priežastis ir padarinius, kviečia į pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą Ekonomikos kursų savaitę geriausiems.

 

2008 m. lapkričio 10 – 16 d. vyresnių kursų (nuo 3 kurso) ekonomikos ar kitų socialinių, humanitarinių mokslų studentams bei jau nestudijuojantiems ekonomikos profesionalams siūlo per septynias dienas išklausyti išsamias ekonominės politikos paskaitas.

 

„Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė remiasi daugiausia Austrų ekonomine mokykla. Pastebime, kad nepaisant svaraus įnašo į ekonomikos mokslą, ši ekonomikos kryptis Lietuvoje labai mažai nagrinėjama ekonomikos studijų metu, ir savotiškai marginalizuojama. Mes pildome šią spragą ir plečiam ekonominio švietimo veiklą, įskaitant ir gilesnes Austrų ekonominės mokyklos studijas, todėl šių metų lapkričio mėnesį organizuojame studijų savaitę, skirtą pažengusiems studentams“, – sako LLRI prezidentas Remigijus ŠIMAŠIUS.

 

Į kursus pateks užpildytą anketą iki rugsėjo 29 d. atsiuntę ir kursų komisijos narių atrinkti asmenys. Iš viso į kursus bus atrinkti 35 dalyviai, kuriems bus suteikta visa pasiruošimo kursams medžiaga. Kasdien darbo dienomis nuo 17 iki 20 val., o šeštadienį nuo 10 iki 13 val. bus pateikta 14 temų: Ekonomikos mokyklų kritinė apžvalga; Socialinių mokslų ir ekonomikos metodologija; Rinkos moralė; Kainos formavimasis; Pinigų teorija ir ekonominiai skaičiavimai; Kapitalas, laiko pirmenybė ir palūkanos; Teisė ir ekonomika; Keynes‘o ekonominės mokyklos kritika; Bankininkystė; Verslo ciklų teorija; Valdžios intervencijų į ekonomiką tipai: nuosavybė, reguliavimas, mokesčiai; Konkurencija, monopolija, įmonė; Vartotojo suverenumas ir verslininko vaidmuo; Viešosios gėrybės ir eksternalitetai.

 

Visas paskaitas skaitys tiek Lietuvoje gerai žinomi politinės ekonomikos ekspertai, tiek naujai atrasti savo srities specialistai, tiek visame pasaulyje žinomi Austrų ekonominės mokyklos dėstytojai.

 

„Dėstytojų tarpe ir šiais metais daktaro disertaciją tema „Laisvosios ekonomikos šaltiniai ir tikslai pagal encikliką „Centesimus annus“ apsigynęs kunigas dr. Kęstutis Kevalas, šalies prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Ramūnas Vilpišauskas ir Nevados (JAV) universiteto ekonomikos profesorius Hans Hermann Hoppe, Prahos (Čekija) ekonomikos universiteto Institucinės ekonomikos katedros vedėjas Josef Sima ir kiti. Esam tikri, kad kursuose įgytos žinios sustiprins jaunų žmonių – būsimų viešosios diskusijos dalyvių, gebėjimą geriau analizuoti ekonominius procesus ir suvokti ekonominių sprendimų padarinius“, – į kursus kviečia LLRI vadovas.

 

Aktyvi kursų savaitė baigsis sekmadienio diskusija, dalyvių vertinimu ir oficialių sertifikatų įteikimu. Kursų kaina 710 Lt (su PVM), studentams 235 Lt (su PVM). Registracija į kursus vyksta iki rugsėjo 29 d. Išsami informacija.

 

Projekto partneriai: „Swedbank“, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

 

Dėl papildomos informacijos kreipkitės:

 

Laura DABULYTĖ

LLRI komunikacijos vadovė

Tel. 85 252 62 63

El.p.: Laura@lrinka.lt