LLRI analitikų gretas papildo asocijuoti ekspertai

Siekdamas išnaudoti patyrusių analitikų potencialą ir ieškodamas mobilių darbo formų, LLRI įsteigė naują asocijuoto eksperto darbo formą. Pagal ją šių metų rudenį pradeda dirbti ilgametė LLRI darbuotoja ir buvusi viceprezidentė Rūta Vainienė, vyresnysis ekspertas dr. Ramūnas Vilpišauskas ir teisininkas-advokatas Sigitas Groblys.

 

Rūta Vainienė su institutu bendradarbiaus ekonominės, pinigų ir mokesčių politikos srityse, daugiausia stiprindama LLRI idėjų šiose srityse sklaidą užsienio auditorijose. R.Vainienė institute dirbo beveik 14 metų nuo pat jo įkūrimo 1990 m., o šių metų gegužę nusprendė pakeisti veiklos pobūdį. Jos dėka LLRI pasiekė svarbių laimėjimų Lietuvos ekonominės ir pinigų politikos, mokesčių sistemos, valstybės finansų reformos srityse. R.Vainienė baigė ekonomiką Vilniaus universitete.

 

Dar vasarą priėmęs siūlymą ir nuo lapkričio Prezidento komandoje pradedantis dirbti dr. Ramūnas Vilpišauskas su institutu toliau bendradarbiaus kaip asocijuotas ekspertas. Jis siūlys idėjas ir rengs analitines studijas Europos Sąjungos ekonominės politikos ir kitais ekonominės politikos klausimais. Dirbdamas institute nuo 1997 m., jis davė ypač stiprų impulsą integracijos į Europos Sąjungą sąlygų ir pasekmių tyrimams, formavo LLRI poziciją dėl integracijos į ES. R.Vilpišauskas yra įgijęs Vilniaus universiteto socialinių mokslų daktaro laipsnį, tarptautinių santykių ir tarptautinės prekybos magistro laipsnius ir Lankasterio Universiteto tarptautinių santykių ir strategijos magistro laipsnį.

 

Prie asocijuotų LLRI ekspertų komandos taip pat jungiasi teisininkas Sigitas Groblys. Jis daugiausiai prisidės prie instituto darbų įmonių teisės ir civilinės teisės srityse. Sigitas Groblys yra baigęs Vilniaus Universiteto Teisės fakultetą, šiuo metu yra advokatas ir dirba advokatų kontoroje „Foresta“.

 

Asocijuoto eksperto darbo forma yra efektyvi, laiko patikrinta ir itin populiari užsienio šalyse. Ją plačiai taiko daugelis didžiausių pasaulio nevyriausybinių organizacijų, tokių kaip CATO institutas, Heritage fondas, Adamo Smito institutas ir kitos.