Lietuvos laisvosios rinkos institute lankėsi Lietuvos verslo tarybos delegacija iš JAV

Kovo 19 dieną Lietuvos laisvosios rinkos institute lankėsi JAV veikiančios Lietuvos verslo tarybos delegacija.

Vizito tikslas – susipažinti su LLRI darbais ir čia dirbančiais žmonėmis, sužinoti Instituto ekspertų nuomonę apie Lietuvos rinkos reformas, jos ekonominę padėtį, sąlygas verslui ir investicijoms.

 

LLRI prezidentė Elena Leontjeva papasakojo svečiams apie Instituto istoriją ir jo nuveiktus darbus, plėtojant kapitalo rinką, įtvirtinant ir reformuojant valiutų tarybos modelį ir t.t. LLRI viceprezidentas Ugnius Trumpa informavo JAV verslininkų delegaciją apie Instituto darbus dereguliuojant verslo aplinką.

 

Svečiai ypač domėjosi lito patikimumu ir jo ateitimi, juos taip pat domino investicijų ir verslo sąlygų pokyčiai mūsų šalyje. Jie palaikė Instituto poziciją dėl būtinybės mažinti valstybės intervenciją į rinką bei didinti žmonių laisves. JAV verslininkai pasisakė už tai, kad verslo sąlygos Lietuvoje būtų kuo palankesnės ir stabilesnės.

 

JAV verslininkų delegacija teigė remsianti laisvosios rinkos plėtrą Lietuvoje ir kaip organizacija prisidėsianti prie LLRI pastangų propaguoti ir įtvirtinti šalyje laisvosios rinkos principus.

 

* * *

 

Lietuvos verslo taryba oficialiai įsteigta šių metų sausio 7 dieną. Šią asociaciją įsteigė grupė specialistų ir organizacijų, besidominčių Amerikos, Kanados ir Lietuvos verslo ryšių plėtra. Asociacija siūlys pagalbą Amerikos bendrovėms, norinčioms įsitvirtinti Lietuvoje ir Lietuvos verslininkams bei bendrovėms, ieškantiems verslo plėtros galimybių JAV arba Kanadoje. Pagalba bus siūloma, bendradarbiaujant su Amerikos ir Lietuvos bendrovėmis, organizacijomis ir privačiais asmenimis.

 

Lietuvos verslo taryba susikūrė po Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus ir jo patarėjos ekonomikos klausimais, LLRI prezidentės Elenos Leontjevos apsilankymo Čikagoje praėjusių metų vasarą.