E. Martinavičius. Ar laimėtume ekonominės gerovės čempionatą? (0)

Pasaulio futbolo čempionatas, vykstantis Brazilijoje, artėja į pabaigą. Nepaisant to, kad Lietuva nedalyvauja šioje futbolo šventėje, dėmesys skiriamas futbolui yra didelis. Vieni serga už brazilus, kiti už olandus, treti už vokiečius, buvo palaikančių ir Meksiką. Nors Lietuvai patekti į Pasaulio futbolo čempionatą nepavyksta metai iš metų, šis renginys dėl to nepraranda lietuvių dėmesio.

O kaip atrodytų Lietuva, jeigu dalyvautume šioje futbolo šventėje? Šį kartą komandas vertiname ne taip, kaip įprasta, bet pagal šalyje esantį ekonominės laisvės lygį. Naudojame vieno iš didžiausių JAV viešosios politikos centrų Heritage Foundation kasmet sudaromą ekonominės laisvės indeksą. Šiame indekse pasaulio valstybės yra išrikiuojamos pagal šalyje esantį ekonominės laisvės lygį. Šį kartą nesigilinsime į visas kategorijas, metodologiją ir kriterijus, o tiesiog pasižiūrėsime, kaip sektųsi Lietuvai. Lietuva (21) atsiduria C grupėje vietoj Japonijos (24) (nes panašiausias ekonominės laisvės reitingas) kartu su Kolumbija (34), Graikija (119) ir Dramblio Kaulo Krantu (107).

Šalies indekse užimamą vietą daliname iš kitos šalies užimamos vietos ir gauname dydis, kurį galime paversti į įvarčius. Lietuva savo grupėje turi geriausią reitingą – 21 vieta. Dėl to Lietuva laimėtų visas grupės varžybas įtikinama persvara ir užimtų pirmą vietą grupėje.

Pirmas rimtas iššūkis yra aštuntfinalis, kuriame Lietuva susitiktų su Urugvajumi (38). Šios rungtynės baigtųsi 2:0 Lietuvos naudai. Tačiau jau kitame etape tektų susikauti su itin pajėgia Anglijos rinktine (Anglijai priskirtas Jungtinės Karalystės reitingas). Deja, ketvirtfinalyje dėl didesnės ekonominės laisvės Anglija (14) laimėtų 1:0 prieš Lietuvą (21). Skirtumas nėra didelis, bet to pakanka, kad būtų žengiama į kitą etapą. Pagal ekonominės laisvės lygį šį čempionatą laimėtų Australija – 3 vieta reitinge.

Detaliau analizuoti, kitų grupių ir etapų varžybų baigties nėra reikalo. Ne dėl to, kad tai būtų beprasmiška, bet dėl to, kad įdomiausia yra Lietuva. Lietuva būtų tarp 8 geriausių šalių dalyvaujančių Pasaulio čempionate. Visai neblogas pasirodymas, žinant, kad tikrame futbole taip gerai nesiseka.

Nors Lietuva nedalyvauja pasaulio futbolo šventėje, bet svarbesnis dalykas yra ekonominė laisvė, kuri padeda kurti žmonėms visą aprėpiančią gerovę. Kas iš to, kad komanda dalyvauja pasaulio futbolo čempionate, nors jos gyventojai gyvena skurde.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

9 + twenty =