E. Leontjeva patvirtino atsistatydinusi iš prezidento patarėjos pareigų

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva patvirtino, kad penktadienį pateikė atsistatydinimo pareiškimą Prezidentui Valdui Adamkui. E. Leontjeva teigia padariusi tai dar tuomet, kai nebuvo aišku, ar sutartys su „Williams“ bus pasirašytos.

 

Savo pareiškime Prezidentui E. Leontjeva rašė: „Sąmoningai pareiškiu apie šį sprendimą, nesulaukusi naftos komplekso privatizavimo baigties. Tai yra asmeninis apsisprendimas, sąlygotas mano gyvenimo moralės principų, ir jis negali pasikeisti priklausomai nuo išorinių įvykių.“

 

Pagrindine atsistatydinimo priežastimi Elena Leontjeva nurodo tai, kad oficialioji Lietuvos politika vis labiau nutolo nuo laisvos rinkos principų, kad netinkamais valdžios veiksmais diskredituotas privatizavimas, Vakarų kompanijų investicijos, rinkos atvirumas. E. Leontjeva teigia sutikusi dirbti su Prezidentu Adamkumi jo kadencijos pradžioje, nes su juo sutarė siekti žmonių materialinės ir moralinės gerovės, pasitelkiant tik laisvos rinkos sprendimus.

 

Pasak E. Leontjevos, dviejų atsakingų darbų – instituto prezidentės ir Prezidento patarėjos krūvis jai buvo nelengvas, bet visgi pakeliamas. „Tol, kol vienas darbas kitam neprieštaravo idėjiškai ir praktiškai“ – teigia E. Leontjeva – Supratau, kad ši riba peržengta, kad negaliu leisti sau gaišti laiko kasdien vis naujiems politiniams kompromisams pasiekti, kai tai negali pakeisti oficialios politikos iš esmės“.

 

Pusantrų metų išbuvusi Prezidento patarėja ekonomistė sako, kad ši pozicija nepadidino jos, kaip asmens veiklos efektyvumo, kad varžė jos galimybes kovoti už laisvą rinką atvirai ir visom priemonėm. „Dėl mano parengtų Akcinių bendrovių įstatymo pataisų, kurių laukė visos įmonės ir kurios šiandien oficialiai pripažintos teisingomis, tuomet buvau apkaltinta „siaurais interesais“. Įsitikinau valdžios nepralaidumu žmonėms reikalingoms reformoms, tačiau būdama arti tos valdžios negalėjau viešai įvardinti visų kliūčių. Vis dar gražiu, bet nepasiekiamu tikslu žmonėms atrodo biurokratijos ir valstybės išlaidų apkarpymas, aiškūs ir maži mokesčiai“.

 

„Nusprendžiau, kad geriau galėsiu padėti žmonėms, būdama nevalstybinio instituto, kurio tiesioginė ir vienintelė misija yra įgyvendinti laisvos rinkos principus, vadove“, sakoma E. Leontjevos pareiškime šalies vadovui.