Dr.Remigijus Šimašius priėmė pasiūlymą tapti Teisingumo ministru

Dr. Remigijus Šimašius priėmė Liberalų sąjūdžio pasiūlymą tapti Lietuvos Respublikos teisingumo ministru.

 

„Pasiūlymas buvo netikėtas ir kartu savalaikis. Rimtai jį apsvarstęs, supratau, kad tai bus solidus reformatoriškas Kabinetas, turintis šansą išvesti Lietuvą iš daug metų trukusio pribrendusių reformų vilkinimo. Po savęs palieku tvirtą profesionalų komandą turintį Lietuvos laisvosios rinkos institutą, kuris toliau įgyvendins savo misiją. Ministro postas suteiks galimybes įgyvendinti tas idėjas, prie kurių iki šiol teko nemažai dirbti Institute. Visų pirma, tai skaidrumo ir atsakingumo teisėkūroje užtikrinimas. Taip pat dereguliavimas tiek ministerijos kuruojamose srityse, tiek kitose, kur žmonės laukia teigiamų pokyčių“, – sako dabartinis LLRI vadovas.

 

Ministro darbą R. Šimašius pradės po kelių savaičių, iki tol jis toliau dirbs institute, vėliau jį pakeis naujas vadovas, kurio kandidatūra šiuo metu svarstoma.

 

LLRI tarybos pirmininkė Elena Leontjeva džiaugiasi bendražygio įvertinimu: „Remigijus yra ne tik puikus teisės specialistas, jis giliai išmano ekonomikos dėsnius ir yra prisidėjęs prie pamatinių įstatymų kūrimo. Tikiu, kad Remigijaus darbas naujajame Kabinete pakels mūsų teisėkūros kultūrą į naują lygį, apie tai mes daug diskutavome ir svajojome. Džiaugiuosi, kad šis jaunas ir labai pajėgus žmogus turės šansą įgyvendinti savo svajones. Tai, kad nauja Vyriausybė pradės darbą nelengvomis sąlygomis, gali virsti gera žinia: valstybės išlaidų mažinimas padės kabineto nariams atsisakyti valdžioje pridygusių nereikalingų funkcijų, priversti valdžią iš tiesų tarnauti žmogui. Sveikindami Andrių Kubilių Premjero poste, mes jau valome dulkes nuo Saulėlydžio ir Saulėtekio archyvų ir ruošiamės vaisingai bendradarbiauti su naująja vyriausybe“, – sako E. Leontjeva..

 

Dr. Remigijus Šimašius Lietuvos laisvosios rinkos prezidento pareigas ėjo nuo 2006-ųjų metų. Remigijus pradėjo talkininkauti Institutui kaip savanoris, dar būdamas teisės studentu, o 1995 metais oficialiai papildė LLRI analitikų komandą. Jis apsigynė teisės Daktaro disertaciją 2002 metais, šiuo metu Vilniaus universitete Teisės fakultete dėsto Teisės teoriją.

 

Dėl papildomos informacijos kreipkitės:

 

Laura DABULYTĖ

LLRI komunikacijos vadovė

Tel. 85 252 62 63,

El.p.: Laura@lrinka.lt

www.lrinka.lt