Ukmergės rajono bendruomenėms – mokymai susitarti dėl investicijų ir aplinkos

Ukmergėje Lietuvos laisvosios rinkos institutas organizavo seminarą „Bendruomenė, investicijos ir aplinkosauga: kaip vertinti, dalyvauti, komunikuoti“. Apie 30 Ukmergės ir Molėtų vietos bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovų mokėsi, kaip taikiai susitarti dėl aplinkos, kurioje gyvena, kaip vertinti galimas investicijas, kaip bendrauti su valdžia, žiniasklaida.

„Įgyvendinant investicinius, plėtros projektus svarbu, kad tarpusavyje sėkmingai sutartų investuotojai ir gyventojai. Daug svarbių projektų neįgyvendinami dėl nesusikalbėjimo. Svarbu, kad apie aplinką kalbėtų žmonės, kurie ten gyvena. Tiek bendruomenė, tiek investuotojai juk turi tą patį tikslą – kad gyventi būtų geriau. Todėl reikia aktyviai ir argumentuotai išsakyti savo poziciją, kalbėtis ir tartis“, – teigia LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Bendruomenės domėjosi, kaip visapusiškai vertinti miesto sprendimus dėl investicinių projektų. Lektoriai pasakojo apie aktualias konstitucines teises, kaip tinkamai suformuluoti ir išsakyti savo poziciją. Mokymus vedė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, ekspertas Dominykas Šumskis ir komunikacijos vadovė Asta Narmontė.

„Veikiant bendruomenėje kyla nemažai klausimų tiek dėl mūsų vykdomų projektų, tiek dėl valdžios, verslininkų planų mūsų rajone. Buvo naudinga sužinoti, į ką būtina atkreipti dėmesį ir kaip tartis dėl investicijų aplinkoje, kurioje gyvename. Lektorių pateiktos pratybos, situacijų analizė ir vertinimas tikrai pritaikomi kasdienėje veikloje,“ – atsiliepimuose apie mokymus sakė dalyviai.

Per mokymus lektoriai pateikė atvejų analizes apie rezonansinius investicijų projektus, tokius kaip kiaulių fermą, atliekų deginimo gamyklą, Kazokiškių sąvartyną, skalūnus ir pan. Juos nagrinėjant siekiama paprastai ir aiškiai atskleisti aplinkosauginius, socialinius, ekonominius ir teisinius argumentus. Šią medžiagą daliname mokymų dalyviams.

Šis seminaras – tai instituto iniciatyvos „Su(si)tarkim“ dalis. Iniciatyva Lietuvos laisvosios rinkos institutas siekia, kad gyventojai argumentuotai diskutuotų jiems aktualiais klausimais ir taikiai susitartų dėl aplinkos, kurioje gyvena. Mokymai organizuojami 16 savivaldybių.

Daugiau apie „Su(si)tarkim“ čia.