Laisvės nuo mokesčių diena

mokumokescius zmones

Kaip skaičiuojama asmeninė Laisvės nuo mokesčių diena?

Skaičiuoklėje www.mokumokescius.lt įvedus duomenis apie uždirbamą atlyginimą ir išleidžiamas lėšas, gaunama žmogaus sumokėtų mokesčių suma. Ši suma padalinama iš visos darbo vietos kainos, kad būtų gauta proporcija, kokią dalį atlyginimo žmogus skiria mokesčiams sumokėti.

Gautas santykis dauginamas iš dienų skaičiaus metuose – 365 (arba 366 keliamaisiais metais), kad sužinotume, kiek dienų metuose žmogus moka tam, kad sumokėtų mokesčius. Jeigu pirmąją metų dalį žmogus dirbtų tik tam, kad sumokėtų mokesčius, jo asmeninė Laisvės nuo mokesčių diena yra pirmoji diena, kai jis pradėtų dirbti sau.

Pavyzdžiui, vidutinį darbo užmokestį uždirbančio žmogaus atlyginimas – 632 eurai „į rankas“, ¾ savo atlyginimo jis išleidžia vartojimui. Per mėnesį toks mokesčių mokėtojas sumoka 532 eurus mokesčių, o jo darbo vietos kaina yra 1066 eurai.

Padalinus mokesčių sumą iš darbo vietos kainos gauname, kad jo asmeninė mokesčių našta sudaro 50 %. Padauginus tai iš dienų metuose skaičiaus gauname, kad mokesčiams sumokėti jis dirba 182 dienas.

Pirmoji diena, kai jis nedirba mokesčiams sumokėti yra 183-oji metų diena – liepos 1 d. Tai ir yra jo asmeninė Laisvės nuo mokesčių diena.


SUŽINOK DAUGIAU

Kaip skaičiuojami mokesčiai nuo atlyginimo?
Apie projektą www.mokumokescius.lt
Kaip paskaičiuojamas asmeninis kasos kvitas už sumokėtus mokesčius?
Kokie yra mokesčiai Lietuvoje?
Kur panaudojami mokesčiai?